KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769401
*
nr 1276 9401
Lennart Gram
(1910-1996), Sverige
Oljemålning, "Flugan". Signerad, daterad 1987. Olja på duk, 67x73 cm
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 20:50:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 13:25:08
1
Vinnande bud
23/9 16:42:07
2
350 kr
23/9 16:42:07
1
400 kr (Budbetjänt)
23/9 16:43:07
2
450 kr
23/9 16:43:07
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Gram
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Läs mer om Lennart Gram
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lennart gram olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53
-
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49
*
Lennart Gram
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart Gram
nr 1276 9401
Lennart Gram
(1910-1996), Sverige
Oljemålning, "Flugan". Signerad, daterad 1987. Olja på duk, 67x73 cm
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/9 13:25:08 | 1 | Vinnande bud |
23/9 16:42:07 | 2 | 350 kr |
23/9 16:42:07 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
23/9 16:43:07 | 2 | 450 kr |
23/9 16:43:07 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Gram
Lennart Gram, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1910, död 1996.Läs mer om Lennart Gram
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lennart gram olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 18:53 -
4021 Bricka
Bemålad, 1800-tal, 60x46 cm
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:11
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:11 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:49